Keputusan Penuh Anugerah Skrin 2011

9:19 am



Pencalonan Drama dan Filem Anugerah Skrin 2011:

Drama

- 3 Mawar Dara
- Airmata Nur Salina
- Bangunlah Mama
- Berkalung Noda
- Iqra
- Jangan Hantar Aku Ke Neraka
- Janji Syurga
- Kemaafan Yang Tertanggguh
- Korban Kasih Abah
- Kum Kum
- Masihkah Ada Sinar
- Midah Kuih Bangkit
- Pondok Plastik Tepi Kubur
- Rendang Madu
- Sanggul Beracun
- Sudu & Garfu
- Yang Terpuji

Drama Rantaian

- Akinabalu
- Asmara 2
- Dia Bukan Maryam
- Juvana
- Lagenda Budak Setan
- Nora Elena
- Roda – Roda Kl
- Syurgamu Ramadan
- Tanah Kubur
- Trilogi Cinta

Drama Komedi

- Adnan Sempit The Series
- Aku Budak Minang 2
- Edisi Khas
- Geng Surau
- Masak Lomak Cili Api
- Nana Narita
- Senario


Filem

- Mantra
- Senario Asam Garam
- 4 Madu
- Magika
- Jangan Pandang Belakang Congkak 2
- Cuti-Cuti Cinta
- Estet
- Ngangkung
- Aku Tak Bodoh
- Hantu Kak Limah Balik Rumah
- Aku Masih Dara
- Janin
- Damping Malam
- Khurafat
- Sini Ada Hantu
- Kembar Siang
- Hikayat Merong Mahawangsa
- Ratu The Movie
- Cun
- Di Larang Masuk
- Penunggu Istana
- Seru
- Momok Jangan Panggil Aku
- Kongsi
- Nur Kasih The Movie
- Karak
- Kl Gangster
- 321 Cinta
- Sekali Lagi

*********************************

Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2011:

Kategori Drama

Drama Terbaik: Sanggul Beracun
Pelakon Lelaki Terbaik Drama: Eman Manan – Janji Syurga
Pelakon Wanita Terbaik Drama: Umie Aida – Airmata Nur Salina
Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama: Allahyarham Faizal Yusof
Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama: Elfira Loy
Pengarah Terbaik Drama: Sabri Yunus – Sanggul Beracun
Lakon TV Terbaik: Sabri Yunus – Sanggul Beracun
Drama Rantaian Terbaik: Juvana
Drama Komedi Terbaik: Geng Surau
Videografi Terbaik: Sanggul Beracun
nugerah Artis Harapan Pantene dimenangi oleh Fazli Daniel Ali – Yang Terpuji

Kategori Filem

Filem Terbaik: Magika – Kru Studios
Pelakon Lelaki Terbaik Filem: Remy Ishak – Filem CUN
Pelakon Wanita Terbaik Filem: Eja – Filem Janin
Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem: Sidek Husin – Filem Karak
Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem: Nadiya Nisa – Filem CUN
Pengarah Terbaik Filem:Osman Ali – CUN
Lakon Layar Terbaik Filem: Erhan Baharudin – Aku Tak Bodoh.

Kategori Penerbitan Dalaman

Rancangan Dokumentari/Majalah Terbaik: Suatu Ketika – Yuen Yuet
Rancangan Bual Bicara Terbaik: Selami Jiwa – Datuk Fadzilah Kamsah
Rancangan Hiburan Terbaik: Maharaja Lawak Akhir – Astro
Rancangan Muzikal Terbaik: Shout Awards 2010
Rancangan Realiti Terbaik: Showdown 2011
Laporan Khas/Berita Terbaik: Buletin Utama – Pengemis Terhormat

ANUGERAH YASMIN AHMAD
Syamsul Yusof

You Might Also Like

1 comments

  1. http://wanwidget.com
    terlepas nak tonton anugerah skrin sbb ader hal tadi

    ReplyDelete

drop your comment here!

Like us on Facebook

F O L L O W E R S